2,100.00ден

In Stock

Description

UNICA NATURA Unico Mini со лосос Формулата е особено погодна за промовирање на развојот на мозокот и видот, како и за одржување на кожата и крзното во оптимални услови. Конечно, тој содржи Јука шидигера за да се спротивстави на лошиот мирис на измет, типичен за помалите кучиња што живеат во домот.

СОСТАВ: Сушени животински протеини (32%, од кои 14,5% лосос *), ориз (14,4%), пилешки маснотии, грашок (10,5%), пченка, мешавини од пченка, пулпа од суво цвекло, хидролизирани животински протеини, експелер на семки од тиква (0,5%), сушени цветови, бобинки (0,05%), мојаве јука. * еквивалентно на 39,2% свеж лосос.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Хранливи адитиви: Витамин А 22.000 I.U. Витамин Д3 1.200 I.U. Витамин Е 130,00 мг Ценакул сулфат пентахидрат (бакар) 74,28 (18,9) мг Цинк оксид (Цинк) 133,92 (108) мг Црн карбонат (железо) 279,45 (135) мг Манган оксид (манган) 48,76 (37,8) мг Калциум јодат безводен (Јод) 3,33 (2,16) мг Натриум селенит (Селен) 0,47 (0,22) мг Сензорни адитиви: ботанички дефинирани природни супстанции. Екстракт од рузмарин 157,5 mg

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ: Суров протеин 28,50% Сурови влакна 2,60% Сурови масла и масти 18,00% Сурова пепел 6,80%

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 7,5 кг. (цена по кг. = 253 ден.)

Additional information

Weight 7.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.