Out Of Stock

1,700.00ден

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за под сума е 130 денари.

Out of stock

Брeнд: Таг:

Опис

JosiCat Crunchy Poultry е вистинска храна за loversубителите на живината. Исто така, овој избалансиран рецепт ќе и обезбеди на вашата мачка сите основни хранливи материи.

Со 78% од животински протеини
Без соја, шеќер и млечни производи
Без додавање на вештачки бои, ароми и конзерванси
Сува храна за мачки JosiCat Крцкава живина Сува храна со живина за мачки големини на пакување
Предности на храна за суви мачки Јосера

Избраните состојки provide обезбедуваат на вашата мачка многу важни витамини, елементи во трагови и минерали, така што нема да пропуштите ништо и симптомите на недостаток, како и со друга храна, не се појавуваат.
Опис
СОСТОЈКИ:
Житарици, месо и животински деривати (сув протеин од живина 25%), растителни деривати, масла и масти, риби и рибни деривати, минерали.
Нутриционистички адитиви: Витамин А 15000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е 100 мг, витамин Б1 10 мг, витамин Б2 15 мг,
витамин Б6 15 мг, витамин Б12 90 мг, ниацин 70 мг, калциум Д-пантотенат 40 мг, фолна киселина 4 mg, биотин 250 mcg, таурин 1000 mg, железо 135 mg, цинк 120 mg, манган 14 mg, бакар 16 mg, јод 1,8 mg, селен 0,25 mg.
АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ
Суров протеин 28%
Сурова маст 9%
Сурова пепел 7,4%
Сурови влакна 2,7%
Калциум 1,45%
Фосфор 1,15%
ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ
​Тежина на мачка ​Дневна исхрана
2 – 3 кг 45 – 60 гр
3 – 4 кг 60 – 85 гр
4 – 5 кг 85 – 100 гр
5 – 7 кг 100 – 120 гр

Тежина на производ

Тeжина 10 kg

Мислење

There are no reviews yet.

Биди прв и напиши мислење за “JosiCat Crunchy Poultry – храна за мачки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *