Out Of Stock

1,800.00ден

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за под сума е 130 денари.

Out of stock

Брeнд: Таг:

Опис

Секоја мачка има свој омилен вкус, но JosiCat Crispy Duck ќе ги задоволи дури и најпребирливите мачки. Оваа вкусна сува храна ги содржи сите витални хранливи состојки за благосостојба и удобен живот на вашата кадифена шепа.

  • Одлична храна со вкус на патка
  • Содржи 72% животински протеини од вкупната содржина на протеини
  • Погоднa за затворени и надворешни мачки
  • Со есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Без вештачки бои, ароми и конзерванси
  • Без додаден шеќер и соја
  • Без млечни производи

Предности на храна за суви мачки Јосера

Избраните состојки provide обезбедуваат на вашата мачка многу важни витамини, елементи во трагови и минерали, така што нема да пропуштите ништо и симптомите на недостаток, како и со друга храна, не се појавуваат.

  • Опис
СОСТОЈКИ:

Житарки, месо и животински деривати (оброк од паткаво месо 4%); деривати на зеленчук, риби и рибни деривати (4%), масла и масти, минерали.

Нутриционистички адитиви / кг: Витамин А 15000 мг, витамин Д3 1500 мг, витамин Е 100 мг, витамин Б1 10 мг, витамин Б2 15 мг, витамин Б6 15 мг, витамин Б12 90 мг, калциум Д-пантотенат 40 мг, ниацин 70 мг , Фолна киселина 4 мг, биотин 250 мг, таурин 1000 мг, железо (црн сулфат монохидрат) 135 мг, цинк (цинк хелат на глицин, хидриран) 120 мг, манган (манган – (II) -оксид) 14 мг, бакар ( киларен хелат на глицин, хидрат) 16 mg, јод (јод калциум, безводен) 1,8 mg, селен (натриум селенит) 0,25 mg.

Технолошки адитиви: Антиоксиданс.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ
Суров протеин 27%
Сурова маст 9%
Сурова пепел 7,3%
Сурови влакна 2,7%
Калциум 1,55%
Фосфор 1,15%
ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ
Тежина на мачка Дневна исхрана
2 – 3 кг 45 – 60 гр
3 – 4 кг 60 – 85 гр
4 – 5 кг 85 – 100 гр
5 – 7 кг 100 – 120 гр

Тежина на производ

Тeжина 10 kg

Мислење

There are no reviews yet.

Биди прв и напиши мислење за “Josicat Duck Salmon храна за мачки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *