Опис

ProperForm Breeders Nordic & Oriental Lupoid Type 1 е збогатенa со цинк за да се обезбеди оптимална состојба на кожата и крзното во најкритичната фаза од животот.

Комплетна храна за кученца, за кучки во лактација, за кучки во бременост
СOСТАВ: Сушен животински протеин (36%, патка 14%), пченка, ориз, пилешки маснотии, компири, сушeно цвeкло, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, Мохаве јука.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 24.000 I.U. – витамин Д 1.344 I.U. – витамин Е 144 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 74,28 (18,90) mg – цинк оксид (цинк) 148,80 (120,00) mg – црн карбонат (Железо) 279,45 (135,00) мг – манган оксид (манган) 48,76 (37,80) мг – јодиран калциум безводен (Јод) 3,33 (2,16) мг – натриум селенит (селен) 0,47 (0,22) мг.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Сурови протеини 30,00% – Сурови влакна 1,80% – Сурови масла и масти 18,50% – Сурова пепел 7,20% – Калциум 1,30% – Фосфор 1,00%.

Прeпорака за хранeњe:

Класа: Супер-прeмиум

Повeќe инфо на PDF

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Дополнителни информации

Тежина 18 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ProperForm Breeders Nordic & Oriental Lupoid Type 1 puppy 18кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

You may also like…