НЕМА ЗАЛИХА

ALLEVA EQUILIBRIUM All Day Chicken & Ocean fish комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси.

 

Description

ALLEVA EQUILIBRIUM All Day Chicken & Ocean fish комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси.

СОСТОЈКИ: пилешко 28% (од кои 80% дехидрирано и 20% свежо), ориз (25%), пченка, дехидрирана океанска риба (8%), пилешка маст, влакна од грашок, пилешки црн дроб, корен на цикорија и извор на инулин и ФОС ), сув неактивен пивски квасец (извор на МОС), калциум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат, сок од јука (јука шидигера). Не содржи глутен.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 28%, сурова маст 15%, суров пепел 6,5%, сурово влакно 2%, калциум 1,4%, фосфор 0,9%, омега-6 1,4%, омега-3 0, 32%, глукозамин 400 мг / кг , хондроитин сулфат 350 mg / kg. Метаболичка енергија (CEN): 3840 kcal / kg; 16,1 МJ / кг.

ДОДАТОЦИ / кг: додатоци во исхраната: (3а672а) витамин А 22800 IU, (3a671) витамин Д3 1000 IU, (3а700) витамин Е 190 мг, (3а821) витамин Б1 18 мг, витамин Б2 15 мг, (3а831) витамин Б6 7 , 50 мг, витамин Б12 0,15 мг, (3а314) ниацин 95 мг, (3а841) калциум Д-пантотенат 40 мг, (3а316) фолна киселина 2 мг, (3а880) биотин 0,20 мг, (3а890) холин хлорид 1700 мг, ( 3б101) железо (како железо (II) карбонат (сидерит)) 160 мг, (3б603) цинк (како цинк (II) оксид) 200 мг, (3б405) бакар (како бакар (II) сулфат пентахидрат) 11 мг, (3б502) ) манган (како манган (II) оксид) 16 mg, (3b203) јод (како обложен гранулиран јод калциум, безводен) 3,40 mg, (E8) селен (како натриум селенит) 0,40 mg, 3a370) таурин 600 mg; антиоксиданс.

Класа: Супер-прeмиум

Препорака за хранење према килажа на куче
145 гр / ден

 

 

166

гр/ д

197 гр / д 225 гр / д 244 гр / д 262 гр / д 288 гр / д 314 гр / д 330 гр / д 371 гр / д 410 гр / д 448 гр / д 485 гр / д 521 гр / д 556 гр / д 590 гр / д 624 гр / д

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 216 ден.)

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…