2,100.00ден

In Stock

Description

 UNICA CLASSE Development Puppy All Breeds Chicken со пилешко   за кученца од средна и голема раса од 2 месеци. Puppy All Breeds е наменето за кучиња со тежина од 10 до 60 кг. Специјално е формулиран за развој, раст и зајакнување на мускулно-скелетната маса на кученца. Unica Classe ги содржи сите потребни состојки за правилен развој и раст на вашето домашно милениче. Содржи калциум и фосфор за минерализација на коските и забите. Составот содржи витамини А, Б1 и Б6, кои придонесуваат за нормален развој на мозочната активност и видот. Главната состојка е животински протеини (пилешко), што е главен извор на аминокиселини. Белиот сорго е еден од изворите на јаглехидрати, тој е алтернативна житарка со најнизок гликемиски индекс.

Предности :

  • Зајакнување на имунолошкиот систем;
  • Нормален развој на мозочна активност и визија;
  • Развој на зглобовите и мускулите;
  • Минерализација на коските и забите;
  • Богата со природни диетални влакна;
  • Поволен ефект врз цревната микрофлора;
  • Оптимална форма и големина на храна;
  • Не содржи вештачки адитиви, бои или ароми;
  • Поседува висока вкусност, добаr вкус;

Состојки: сушен животински протеин (од кој пилешко 19% *), гриз од пченица, пченка, животинска маст,бел соргум (5%), брашно од фиорето пченка, ориз, глутен од пченка, гриз од пченка, хидролизиран животински протеин, суво цвекло, скакулци брашно, квасец, глукозамин (0,01%), хондроитин сулфат.

* еквивалентно на 45% рехидрирано пилешко месо

Аналитички компоненти: суров протеин 28,00%, сурово влакно 2,25%, сурова маст 17,00%, сурова пепел 7,90%, калциум 1,50%, фосфор 1,00%.

Додатоци во исхраната на 1 кг: витамин А 20,000 MJ, витамин Д3 895 МЈ, витамин Е 95 МЈ, витамин Б1 4,00 мг, витамин Б6 4,80 мг, Л-лизин монохидрохлорид 800 мг, бакар сулфат пентахидрат 49,52 мг (бакар 12,60 мг), цинк оксид 89,28 мг (цинк 72,00 мг), железо карбонат 186,30 мг (железо 90,00 мг), манган диоксид 32,51 мг (манган 25,20 мг), јоден калциум безводен 2,22 мг (јод 1,44 мг), натриум селенит 0,32 мг (селен 0,14 мг).

Технолошки адитиви: антиоксиданти

Инструкции за хранење и препорачани дневни додатоци: видете маса на корицата. Количината на храна може да варира во зависност од активноста, расата на кучето и условите на животната средина. Кучињата секогаш мора да имаат на располагање чиста и свежа вода. Откако ќе се отвори, чувајте го на ладно и суво место.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…