НЕМА ЗАЛИХА

ALLEVA NATURAL PUPPY Medium 58% chicken&pumpkin( пилeшко) -low grain 12 кг

ALLEVA NATURAL PUPPY Medium Chicken & Pumpkin

  • Содржи кафеав ориз како единствен извор на житарица, за лесно варење
  • Монопротеин – само протеин од животински извор
  • Висока содржина на суво и свежо пилешко
  • Кафеавиот ориз се користи за низок гликемиски индекс, за заштита од дебелина и дијабетес
  • Сушената тиква се користи како извор на лесно сварливи влакна, за полесно варење
  • Како конзерванси се користат само природни антиоксиданти
  • Готвена на пареа за да се обезби сварливост и се зачуваат што е можно повеќе нутриционистичките состојки.

 

Description

 Зошто да изберете ALLEVA NATURAL PUPPY Medium пилешко и тиква:

ALLEVA NATURAL PUPPY Medium комплетна храна за кученца од средна раса, како и за бремени и доилки.

СОСТОЈКИ: дехидрирано пилешко (38%), oбезкостено свeжо пилешко месо (20%), кафеав ориз, пилешко маснотии, скроб од грашок, сушeна тиква (5%), рибино масло, сушена репка, пилешки црн дроб, корен од цикорија, сушен инактивиран пивски квасец, бикалциум фосфат, калиум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат, сок од јука.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 29,0%; сурова маст 20,0%; сурови влакна 1,40%; сурова пепел 6,9%; калциум 1,50%; фосфор 1,0%; омега-6 2,30%; омега-3 0,90%; ДХА 0,30%; ЕПА 0,40%; глукозамин 1.000 мг / кг; хондроитин сулфат 800 mg / kg. Метаболичка енергија: 4,105kcal / kg; 17,3 МЈ / кг.

ДОДАТОЦИ / кг: додатоци во исхраната: 3а672а витамин А 17.200UI; 3а671 витамин Д3 1.000УИ; 3а700 витамин Е 300 мг; 3а820 витамин Б1 8 мг; витамин Б2 24 мг; 3а831 витамин Б6 14 мг; витамин Б12 0,10 мг; 3а314 ниацин 92 mg; 3а880 биотин 0,40 мг; 3а316 фолна киселина 1,80 мг; 3а890 холин хлорид 2.500 мг; 3б605 цинк (цинк сулфат монохидрат) 96 mg; 3б103 железо (железо (II) сулфат монохидрат) 96 mg; 3b405 бакар (бакар (II) сулфат пентахидрат) 13,2 mg; 3б203 јод (безводен грануларен јод на калциум) 0,64 мг; Е8 селен (натриум селенит) 0,50 мг; 3c310 DL-метионин 2.500 mg; 3а370 таурин 1.000мг; 3а910 L-карнитин 500 mg.

Адитиви: екстракт од рузмарин, екстракт од зелен чај. Антиоксиданти: екстракти богати со токофероли од природно потекло.

Повеќе инфо на PDF

Класа: Супер-прeмиум

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 241 ден.)

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…