НЕМА ЗАЛИХА

ALLEVA EQUILIBRIUM Sensitive PUPPY all breed Lamb Комплетна храна за кученца од сите раси, бремени кучки и кучки доилки.

Description

ALLEVA EQUILIBRIUM Sensitive PUPPY all breed Lamb Комплетна храна за кученца од сите раси, бремени кучки и кучки доилки.

СОСТОЈКИ: јагнешко (45%) (од кои 80% дехидрирано, 20% свежo), ориз (25%), пченка, пилешки маснотии, грашок влакна, корен на цикорија (извор на инулин и овошни олигосахариди), сув неактивен пивски квасец (извор на манан олигосахариди), суво овошје и зеленчук (боровинки 0,40%, брусница 0,40%, јаболка 0,20%, моркови 0,20%), калциум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат, сок од јук. Без глутен.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 30,00%; содржина на маснотии 20,00%; сурови влакна 1,50%; сурова пепел 7,50%; калциум 1,40%; фосфор 0,90%; омега 6 1,50%; омега 3 0,30%; глукозамин 500mg / kg; хондроитин сулфат 400mg / kg.

Метаболичка енергија (CEN): 4.081 кцал/кг; 17,15 МЈ/кг.

ДОДАТОЦИ / кг: додатоци во исхраната: витамин А 22,800IJ (3а672а), витамин Д3 1,000ИЈ (3а671), витамин Е 190 мг (3а700), витамин Б1 18мг (3а821), витамин Б2 15мг, витамин Б6 7,50мг (3а831), витамин Б12 0,15мг, ниацин 95мг (3а314), калциум-Д пантотенат 40мг (3а841), фолна киселина 2мг (3а316), биотин 0,20мг (3а880), холин хлорид 2.500мг (3а890), железо (II) карбонат (сидерит)) 160мг (3б101), цинк (цинк (II) оксид) 200мг (3б603), бакар (бакар (II) сулфат пентахидрат) 11мг (3б405), манган (манган (II) оксид) 16мг (3б502), јод (обложен гранулиран калциум јод, безводен) 3,40мг (3б203), селен (натриум селенит) 0,40мг (Е8), таурин 600мг (3а370).

Класа: Супер-прeмиум

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 225 ден.)

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…