Description

КОМПЛЕТНА СУВА ХРАНА СО ЛОСОС ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ

КОЖА И ПАЛТ
Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ЗДРАВО СРЦЕ И ОЧИ
Таурин и витамин А ја зајакнуваат циркулацијата на крвта; позитивно влијае на работата на срцето и видот.

ДОБРА ВКУПНОСТ И СВАЛИВОСТ
Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

СОСТАВ:
пченка, брашно од лосос (мин.4%), тритикале, пченични трици, пченкарен глутен, брашно од живина, живинска маст, хидролизиран црн дроб, месен оброк, пулпа од шеќерна репка, минерали.

АДИТИВИ/1 кг:
Нутритивни додатоци: витамин А (ретинол Е672) – 14 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 1 400 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 336 mg, витамин Б6 – 3 mg, биотин – 0, железо (E1) – 35 mg, јод (E2) – 1,05 mg, бакар (E4) – 3,5 mg, манган (E5) – 14 mg, цинк (E6) – 63 mg, селен (E8) – 0 ,07 mg, таурин – 700 mg.
Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 28%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 3%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА:
послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: 

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.