2,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Description

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА СУВА ХРАНА СО ПИЛЕ И МИСИРКИ ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ

КОЖА И ПАЛТ
Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ЗДРАВО СРЦЕ И ОЧИ
Таурин и витамин А ја зајакнуваат циркулацијата на крвта; позитивно влијае на работата на срцето и видот.

ДОБРА СВАЛИВОСТ
Пулпата од репка ја стимулира работата на бактериите на дигестивниот тракт и обезбедува сварливост.

СОСТАВ:
пченка, пилешки оброк (мин. 8%), мисиркино брашно (мин. 8%), тритикале, пченични трици, пченкарен глутен, живинарска маст, хидролизиран црн дроб, месен оброк, каша од шеќерна репка.

АДИТИВИ/1 кг:
Нутриционистички адитиви: витамин А (ретинол Е672) – 14 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 1 400 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 336 mg, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид 83, 2 мг, 2 мг. биотин (3a880) – 0,11 mg, железо (E1) – 35 mg, јод (E2) – 1,05 mg, бакар (E4) – 3,5 mg, манган (E5) – 14 mg, цинк (E6) – 63 mg, селен (E8) – 0,07 mg, таурин – 700 mg.
Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 28%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 3%, калциум – 1,35%, фосфор – 1,1%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА:
послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА:
види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.