2,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Description

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА СУВА ХРАНА СО ПИЛЕ ЗА МАЧКИ ПО СТЕРИЛИЗАЦИЈА И/ИЛИ СО ТЕНДЕНЦИЈА ДА СЕ СTАВАТ ВО ИДЕАЛНА ТЕЖИНА

Намаленото ниво на калории овозможува намалување на прекумерната тежина.

ЗА ЗДРАВЈЕ НА УРИНАРНИОТ ТРАКТ

Урамнотежената содржина на натриум, магнезиум, фосфор помага да се промовира здравјето на уринарниот тракт.

ДОБРА СВАЛИВОСТ Пулпата од репка ја стимулира работата на бактериите на дигестивниот тракт и обезбедува сварливост.

СОСТАВ: пченка, брашно од живина, тритикале, пченични трици, пченкарен глутен, маснотии од живина, месен оброк, хидролизиран црн дроб, каша од шеќерна репка. АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни додатоци: витамин А (ретинол Е672) – 15 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 1 500 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 360 mg, железо (E1) – 37,5 (E2 mg, јод ) – 1,13 mg, бакар (E4) – 3,75 mg, манган (E5) – 15 mg, цинк (E6) – 67,5 mg, селен (E8) – 0,075 mg, таурин – 750 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 32%, сурови масла и масти – 10%, суров пепел – 6,5%, сурови влакна – 2%, калциум – 0,98%, фосфор – 0,85%. УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на мачето.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.