8% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock

Аraton Junior Lamb

Комплетна и балансирана сува храна за кученца од сите раси oд 2 до 12 месеци

Оптимален раст– Исхраната збогатена со животински протеини ја обезбедува енергијата потребна за здрав раст на кученцето.

Силен имунитет –Оптималната количина на природниот антиоксиданс витамин Е може да помогне во зајакнувањето на имунолошкиот систем и отпорноста на животното на болести.

Силни коски и заби – Урамнотежениот сооднос на калциум и фосфор може да помогне да се обезбеди правилен развој на коските и забите.

Анимални протеини 58%
Brand:

Description

СОСТАВ:
дехидрирано јагнешко месо, пченка, ориз, тритикале, пченични трици, маснотии од живина, дехидрирана живина, пченкарен глутен, парчиња шеќерна репка, пивски квасец.

ДОДАТОЦИ / 1 КГ:
додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 180 mg, железен сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат, безводен (3b2) 5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган (II) сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 90 mg, натриум селенит (3b801) – 0, 1 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 25%, сурови масла и масти – 12%, сурова пепел – 7%, сурови влакна – 2,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,15%, омега-3 масни киселини – 0, 33%, омега-6 масни киселини – 2,12%.

ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ:
Обезбеди сува храна. На кучето секогаш треба да му биде достапен сад со свежа чиста вода.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 153 ден.)
Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.