8% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock

Araton Junior All Breeds

Комплетна и балансирана сува храна за кученца од сите раси oд 2 до 12 месеци

Храна збогатена со животински протеини кои ја обезбедуваат енергијата потребна за здрав раст на вашето куче.

Урамнотежениот сооднос на калциум и фосфор може да помогне да се обезбеди соодветен развој на коските и забите.

Храна збогатена со животински протеини кои ја обезбедуваат енергијата потребна за здрав раст на вашето куче.

58% Анимални Протеини

Brand:

Description

СОСТАВ: дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, пченични трици, маснотии од живина, месен оброк, хидролизиран пилешки црн дроб, глутен од пченка, пулпа од шеќерна репка, пивски квасец.

АДИТИВИ / 1 кг: Нутриционистички адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 180 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, ан20 мг (калциум) -3b 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 90 mg, натриум селенит (E8) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 25%, сурови масла и масти – 12%, суров пепел – 6,7%, сурови влакна – 2,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,15%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Класа: Премиум

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 150 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…