3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Description

BRIT CARE Cat Haircare Healthy&Shiny Coat 7kg, без житарици

Комплетна храна за возрасни домашни мачки со понапорна нега на коса. Хипоалергична формула со свеж лосос и пилешко без житарици, збогатена со билки и пробиотици.

Состав: месо од свеж лосос (26%), дехидрирано пилешко (26%), жолт грашок (14%), наут (8%), живина (конзервирана со токофероли, 6%), сушени јаболка (6%), масло од лосос (3%), семиња и кора од псилиум (2%), ленено семе (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), сушени алги (1,5%, Schizochytrium limacinum), сушена камилица (0,5 % 15×109 клетки/кг).

Аналитички состав: суров протеин 31,0%, содржина на маснотии 16%, сурови влакна 4,0%, суров пепел 8,5%, влага 10,0%, омега-3 1,2%, омега-6 2%, калциум 1,1%, фосфор 0,9%, натриум 0,9% , магнезиум 0,1%.

Нутриционистички адитиви во 1 кг: витамин А (3a672a) 20.000 IU, витамин D3 (E671) 800 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.510 mg, 2.510 mg, ) 50 mg, холин хлорид (3a890) 2.500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, D-калциум пантотенат 4 mg, 40 mg Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b20) (3b406) 10 mg, селен (3b8.10) 0.2 mg, L-метионин (3c305) 2000 mg. Метаболичка енергија: 3720 kcal/kg.

Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Упатства за хранење: Дајте храна сува или натопена со млака вода. Погрижете се вашата мачка секогаш да има доволно свежа вода за пиење. Храната треба да биде достапна во текот на денот. Ако давате храна за прв пат, измешајте ја со претходната храна, за да го олесните преминот кон новата храна. Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина. По отворањето, затворете повторно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.