5,030.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Збогатена со масло од лосо, спирулина и и боровинки

Формулата содржи висок процент на свежа мисирка од фарми и локални извори. Месото доаѓа од животни одобрени за човечка исхрана. Лемната и маслото од лосос обезбедуваат есенцијални омега-3 масни киселини кои обезбедуваат правилен развој на видот и централниот нервен систем. Спирулината е богата со минерали и амино киселини, кои играат важна улога во метаболизмот и го зајакнуваат имунитетот, целокупното здравје и благосостојба. Додадената црвена леќа е одличен извор на минерали и влакна. Боровинките и рузмаринот ги обезбедуваат неопходните антиоксиданси кои помагаат во градењето на имунитетот на кученцето, го поддржуваат нормалниот раст на клетките.

  • Направено исклучиво со свежо месо
  •  БЕЗ месни оброци
  • Природна форма на исхрана со одличен вкус и сварливост
  • Правилен развој на видот, мозокот и централниот нервен систем
  • Урамнотежен имунолошки систем, подобрено варење и здравје на гастроинтестиналниот тракт

СОСТАВ: свежа мисирка (60%), грашок, наут, сушени јаболка, пилешка маст (конзервирана со токофероли), црвена леќа (4%), тиква, масло од лосос (2%), ленено семе (2%), природни ароми, хидролизирани квасци ( Saccharomyces cerevisiae, 1%), монморилонит (0,5%), протеин Лемна (0,5%), суви круши (0,3%), сушен морски тревник (0,2%), сушен корен од ѓумбир (0,1%), суви боровинки (0,1%), сушен рузмарин (0,1%), суви брусница (0,1%), сува мајчина душица (0,1%), глукозамин (0,03%), школки со зелена усна (0,025%), хондроитин сулфат (0,023%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,017%), корени на цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,015%), Мојаве јука (0,011%).

НУТРИТИВЕН СОСТАВ ВО 1 КГ витамин А (3a672a) 22.000 I.U., витамин D3 (3a671) 1.600 I.U., витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1.500 mg, 3алорид, 60910 mg, L-карнитин (3a890) 1,800 mg, ниацинамид (3a315) 20 mg, биотин (3a880) 0,7 mg, цинк (3b606) 95 mg, железо (3b106) 80 mg, манган (3b504) 40 mg, јод (501 коз) (3b. 3b406) 17 mg, селен (3b810) 0,2 mg. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ ВО 1 КГ сурови протеини 28,0%, сурова маснотија 19,0%, влага 10,0%, сурова пепел 7,8%, сурови влакна 4,5%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,25%, омега-3 масни киселини 1,5%, омега-6 масни киселини, омега-6 масни киселини 1,6%. %, EPA (20:5 n-3) 0,15%, DHA (22:6 n-3) 0,2%. МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА-3.800 kcal/kg.

Additional information

Weight 11.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…