Brit Care Dog Grain free Adult Salmon – Брит Кер храна за мали и медиум адулт раси од Лосос 12кг.

4,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brands: ,

Description

Brit Care Dog Grain-free Adult – Брит Кер храна за мали и медиум адулт раси од Лосос 12кг.

Формула лосос и компир без жито за возрасни кучиња од мали и средни раси (1 – 25 кг).
СУПЕРПРЕМИУМ ХРАНА БЕЗ ЖИТО ЗА ПОДДРЖУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА И КРЗНОТО, ЦИРКУЛАТОРНИОТ СИСТЕМ И СРЦЕТО.
ОДЛИЧНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА, ИМУНИТЕТ КАЈ ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ.
СОДРЖИ ПРОТЕИНИ СО ВИСОКА ХРАНТИВНА ВРЕДНОСТ И МАСНИ КИСЕЛИНИ ЗА ПРОМОВИРАЊЕ НА КОЖАТА И ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА.
ФОРМУЛАТА БЕЗ ЖИТО Е ИДЕАЛНА ЗА КУЧИЊА СО ПОТРЕБНА НЕГА НА КРЗНОТО,
КУЧИЊА КОИ ТРЕБА ДА ОДРЖАТ ОПТИМАЛНА ФИЗИЧКА.

За мускули богати со омега-3, за зајакнување на мускулната синтеза и придонесуваат за побрзо закрепнување

За здрава кожа и здраво крзно исто така придонесува и за здравјето на бубрезите и уринарниот тракт

Имунитет – Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат здравјето на дигестивниот систем.

Состав:

сушен лосос (35%), компири (34%), протеини од лосос (10%), пилешка маст, пулпа од сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), пивски квасец, глукозамин сулфат (260 mg/kg ), хондроитин сулфат (160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), суво млеко трн (75 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушено каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

Аналитички состојки:

Протеин 26,0%, сурова маст 15,0%, влага 10,0%, сурова пепел 6,2%, сурови влакна 3,5%, калциум 1,1%, фосфор 0,8%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 1,1%, омега-6 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,12%, DHA (22:6 n-3) 0,16%.

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира:

3740 kcal/kg
Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172198

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.