3,500.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brands: , Tag:

Description

Brit Care Mini Grain Free Yorkshire – Храна за јоркшир териер хипоалергена (Лосос и туна) 7кг.

  • Хипоалергена формула за Јоркширски Териери

  • Внимателно избраниот рецепт базиран на месо од лосос и туна обезбедува зголемено снабдување со хранливи материи потребни за одржување на здравјето.
  • Ситните гранули добро се варат во малиот стомак.
  • Не содржи глутен. Житариците во храната се заменуваат со жолт грашок, наут и хељда.
  • Благодарение на нивните корисни ефекти врз цревната микрофлора, MOS, FOS и јука индиректно го поддржуваат имунолошкиот систем на бундата.
  • Лененото семе обезбедува одлична интестинална проодност и со тоа празнење без проблеми.
  • Хондропротекторите ги негуваат коските и зглобовите.
  • Маслото од лосос ќе му даде на палтото фантастичен сјај. Мекиот капут на вашиот Yorkie ќе свети со здравје.
  • Разновидна мешавина од билки и зачини има корисен ефект врз целокупното здравје.
  • Боровинките и морскиот тревник се богат извор на антиоксиданси.

Состав:

Лосос (20%), протеин од свеж лосос (15%), сушена туна (15%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, ленено семе (5%), хељда, масло од лосос (3%), сушен јаболка, пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифеноли 70 mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg) екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/ kg), јука шидигера (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трн (75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg / kg), жалфија (25 mg/kg)

Аналитички состојки:
сурови протеини 30,0 % содржина на масти 19,0 % влага 10,0 % сурова пепел 8,4 % сурови влакна 2,8 % калциум 1,4 % фосфор 1,1 % омега-3 масни киселини 2,3 % омега-6 масни киселини 2,7 %

Нутритивен состав:
витамин А (3а672а) 20.000 ИЕ витамин Д3 (Е671) 1.500 ИЕ витамин Е (а-токоферол) (3а700) 500 мг витамин Ц (3а312) 300 мг холин хлорид (3а890) 700 мг 3 таурин (8 мг 70от) (3 таурин) 3 mg витамин Б1 (3a821) 1 mg витамин Б2 4 mg ниацинамид (3a315) 12 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 10 mg витамин Б6 (3a831) 1 mg фолна киселина (3a316) 0,5 mg витамин Б10 мг 4 мг3 0. ) 100 mg железо (E1) 80 mg манган (E5) 40 mg јод (3b201) 0,75 mg бакар (E4) 15 mg селен (3b8,10) 0,2 mg

Енергија што се метаболизира:
3.910 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.