2,650.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Brit Grain-free Veterinary Cat Diet Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал за маче 5кг.

GASTROINTESTINAL
Комплетна диететска храна за мачки – намалување на акутни цревни апсорптивни нарушувања, компензација на варење храна без зрна за мачки со гастроинтестинални проблеми

ИНДИКАЦИИ
• Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање)
• Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање
• Панкреатитис
• Воспалителна болест на цревата (IBD)
• Дигестивни нарушувања, малапсорпција
• ХАРИНГА, ЛОСОС, ЈАЈЦА И ГРАШОК

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
АКУТНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ:
Во случај на акутни нарушувања на интестиналната апсорпција, хранете ја само Brit VD Gastrointestinal Cat и вода 1-3 недели. На цревните ресички им требаат до 3 недели за целосна регенерација и обновување на функцијата.

ХРОНИЧНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ:
Во случај на лошо варење, користете Brit VD Gastrointestinal Cat во период од 3-12 недели. Во случај на хронични гастроинтестинални проблеми храната треба да се користи доживотно.

СОСТАВ:
дехидрирана харинга (40%), жолт грашок (18%), хидролизиран протеин од лосос (10%), пилешка маст (9%), јајца (6%), леќата, пулпа од јаболко, масло од лосос (2%), хидролизиран сос од лосос (2%), лигноцелулоза од бамбус, минерали, пивски квасец, лушпи и семиња од псилиум (0,5%), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,025%), β-глукани (0,022 %

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.840 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 34,0 %, содржина на маснотии 17,0 %, сурови влакна 3,0 %, суров пепел 7,8 %, влага 10 %, омега 3 1,1 %, омега 6 2,50 %, калциум 1,1 %, фосфор 0,9 %, натриум 0,9 %, натриум 0,1 %, 0,9 %, натриум калиум 0,5 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 25.000 IU, витамин D3 (E671) 850 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, холин хлорид (3a890) 2.300 mg, биотин 801 mg (38
) 3a821) 10 mg, витамин Б2 50 mg, ниацинамид (3a315) 80 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 50 mg, витамин Б6 (3a831) 35 mg, фолна киселина (3a316) 15 mg, витамин 1 mg, zi20. хелат на амино киселини хидрат (3b606) 120 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 60 mg, манган хелат ако амино киселините хидратираат (E5) 60 mg, калиум јодид (3b201) 4 mg, хелат на пехар (амино киселински хелат) Е4) 3,5 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8,10) 0,2 mg, таурин (3a370) 2,300 mg, L-карнитин (3a910) 240 mg, 3c305) 4 000 mg. Стабилизатори на цревната флора на 1 кг: Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 (4b1707) 1×109 CFU

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.