Description

Brit Premium by Nature Light
Комплетна храна за кучиња со мисирка и пилешко за кучиња со прекумерна тежина од сите раси

СОСТОЈКИ: мисирка 30% (дехидрирано 20%, обезкостено 10%), дехидрирано пилешко (10%), овес, пченица, сушени јаболка, лигноцелулозен бамбус, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пилешки масти (зачувани со мешани токофероли), пивски квасец, колаген, лушпи од рак (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg ), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), овошни олигосахариди (100 mg/kg), екстракт од јука (Mojave yucca) (100 mg/kg ), сушена камилица (90% mg/kg), зелена школка (извор на гликозаминогликани, 60 mg/kg), сушена боровинка (60 mg/kg). Произведен според декларацијата на производителот.

ИНСТРУКЦИИ ЗА ИСХРАНА: може да се сервира суво или навлажнето со млака вода. Погоден за хранење кучиња кои треба да ја намалат телесната тежина – препорачаната дневна доза на храна прикажана во табелата за исхрана треба да се подели на 2-3 еднакви оброци во текот на денот. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење. Кога го храните Брит Премиум за прв пат, користете помали количини и измешајте го со претходната храна, постепено зголемувајќи ги порциите од храната Брит Премиум. Секогаш внимавајте вашето куче да има доволно свежа вода.

Табела за исхрана:
телесна тежина на возрасно куче (kg) = одржување на телесна тежина (g) / намалување на телесната тежина (g):
5 kg = 85 g / 75 g
10 kg = 150 g / 130 g
15 kg = 200 g / 170 g
20 kg = 240 g / 210 g
25 kg = 290 g / 250 g
30 kg = 330 g / 290 g
40 kg = 410 g / 360 g
50 kg = 480 g / 420
g 60 kg = 590 g / g
70 kg = 620 g / 550 g
80 kg
= 690 g / 600 g 90 kg = 750 g /

660 g. калциум 1,6%, фосфор 1,2%, омега-3 0,1%, омега-6 0,7%.

АДИТИВИ/КГ: ХРАНЛИЧНИ ДОДАТОЦИ: витамин А (3a672a) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.200 IJ, витамин Е (?-токоферол) (3a700) 500 mg, L-карнитин (3a90080 bio) ,6 mg, холин хлорид (3a890) 600 mg, цинк хелат амино киселина, хидрат (3b606) 90 mg, железо хелат амино киселина, хидрат (E1) 80 mg, манган хелат амино киселина, хидрат (E5) 35 mg јодид, калиум (3b201) 0,65 mg, бакар хелат амино киселина, хидрат (E4) 15 mg, органска форма на селен добиен од пивски квасец (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060) (3b8,10) 0,2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3 180 kcal/kg.

Произведен според декларацијата на производителот.

Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.