НЕМА ЗАЛИХА

Description

CANVIT – Dental Grain free за здравствена заштита – Пилешко
Дополнителна храна за возрасни кучиња со пилешко.

Меко функционално задоволство за возрасни и постари кучиња кое обезбедува дневна грижа за забите. Активните состојки и билки со антиинфламаторно дејство обезбедуваат поволни услови во усната шуплина. Со алги хлорела, натриум хексаметафосфат, каранфилче, витамин Ц Уникатна форма за ефикасно чистење.

СОСТОЈКИ: компири, пилешко 15%, течен скроб, масло од харинга 5%, хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, алги хлорела 5g / kg, натриум хексаметафосфат 2g / kg, каранфилче 1g / kg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: протеини 16%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17%, сурова пепел 3,5%, сурови влакна 1,5%. ДОДАТОЦИ / кг: хранливи состојки: витамин Ц (E301) 600mg Конзерванси: калиум сорбат (E202), лимонска киселина (E330), ортофосфорна киселина (E338), ДЛ-јаболкова киселина (E296).

УПАТСТВО ЗА ХРАНА И СКЛАДИРАЕ: дневна доза (телесна тежина на кучето (кг) / парче на ден): 1/2, 5/5, 10/10, 20/15, 30/20,> 40 /> 25. Не треба да се надминува препорачаната дневна количина. Да се ​​чува на суво, темно и ладно место. По отворањето, цврсто затворете ја торбата. Не изложувајте на сончева светлина.

 

Additional information

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.