НЕМА ЗАЛИХА

Description

Активна поддршка на имунолошкиот систем во вкусна форма
на закуска Здрава ужинка за здрав имунитет

Функционална закуска со јагнешко како сложен и неодоливо вкусен извор на бета-глукани, витамини, спирулина и шипинка за активна поддршка на имунолошкиот систем.

Примарната работа на имунолошкиот систем е откривање и елиминирање на инфекции и тумори и санирање на оштетено или повредено ткиво. Хронична инфекција, воспаление и тумори развија начини да се избегне откривање и елиминација од страна на имунолошкиот систем. Theидовите на клетките на квасецот, незаситените масни киселини омега-3, спирулината и шипинка се природни супстанции кои го зајакнуваат имунитетот.

Закуска за здравствена заштита Канвит имунитет обезбедува редовно внесување на активни супстанции кои ја поддржуваат функцијата на имунолошкиот систем. И исто така има одличен вкус.

Комплементарна храна за кучиња.

Природни супстанции и витамин К за зајакнување на имунолошкиот систем.
Содржи пребиотици, спирулина, колк од роза и витамин Ц.

Состав:

компири, јагнешко (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, пивски квасец (извор на манан-олигосахариди), исушена спирулина (20 g / kg), суви шипинки (10 g / kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 17,0%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17,0%, суров пепел 3,5%, сурово влакно 1,5%.

Нутритивни адитиви на 1 кг:

витамин Ц (Е301) 600 мг.

Индикации:

Го зајакнува имунитетот за време на болест и закрепнување
Промовира производство на антитела и го активира имунолошкиот систем за вакцинација
Забрзува заздравувањето и закрепнувањето по операција или повреда

Инструкции:

Нахранете ја закуската за здравствена заштита на Canvit имунитет директно од рака.

Препорачана дневна доза:

1-2 коцки на 1 кг телесна тежина

10 коцки за куче од 10 кг содржат:
клеточни wallsидови на квасец (бета-глукани, МОС) 50 мг, спирулина 200 мг, шипинка 100 мг, омега-3 незаситени масни киселини (ЕПА, ДХА) 200 мг

Пакет:

200 гр (250 коцки, 25-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Additional information

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.