4,900.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg.

Description

Carnilove патка и фазан
Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со патка и фазан.
70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Храна без житарки и компири Линијата на Carnilove за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.

Патката е идеален извор на протеини богати со полинезаситени масни киселини (PUFA), кои го намалуваат нивото на холестерол. Одличен извор на ниацин (витамин Б3), кој игра важна улога во метаболичките процеси во телото, а исто така помага да се намали нивото на холестерол во крвта. Патката содржи витамини А и Ц, како и важни минерали железо, калциум и селен, додека фазанот е одличен извор на витамин Б12, фосфор и селен.

СОСТОЈКИ: Брашно од патка (30%) брашно од фазан (22%), жолт грашок (20%), пилешка маст (природно сочувана со мешавина од токофероли, 8%), патка без коски (5%), пилешки црн дроб (3%) ), јаболка (извор на овошни олигосахариди, 3%), тапиока (3%), масло од лосос (2%), моркови (1%), лен (1%), грашок (1%), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026 %), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манин олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,01%), екстракт од јукакачи (Yuccachi) 1,00дис. алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%) ). Произведено според спецификацијата на производителот. АНАЛИЗА: сурови протеини 37%, сурови масти 18%, влага 10%, суров пепел 8,5%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,8%, фосфор 1,5%. Метаболичка енергија: 3.900 kcal/kg. Омега 3: 0,33%, Омега 6: 2,34%. АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.500 IJ, витамин Е (алфа токоферол) (3a700) 400 mg, цинк (E6) 85 mg, железо (EI) 70 mg, манган (Е5) 35 mg, јод (E2) 0,65 mg, бакар (E4) 15 mg, селен (3b8,10) 0,25 mg. Содржи антиоксиданси.
Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода.
Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.

Кога започнувате да храните со Carnilove за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.
ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ:
Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)

5 kg = 70 g
10 kg = 120 g
15 kg = 160 g
20 kg = 200 g
25 kg = 240 g
30 kg = 270 g
40 kg = 340 g
50 kg = 400 g
60 kg = 460 g
70 kg = 510 g
80 kg = 570 g
90 kg = 620 g;

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.