5,940.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

 Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg.

Description

Carnilove (Grain and potato free) – Свеж крап и пастрмка адулт 12кг.
за чуствителни влакно и кожа

CARNILOVE Свеж крап и пастрмка Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси, со свеж крап и пастрмка. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки. Храна без житарки и компири
Линијата на CARNILOVE за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.

СОСТОЈКИ: свежо месо од крап, без коски (26%), сува пастрмка, без коски (18%), свеж лосос, без коски (14%), сув лосос (12%), тиква, наут, грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 5%), пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (2%), јаболка, моркови, ленено семе, хидролизирани лушпи од рак (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манин-олигосахариди, 0,015%), корени на цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,01%), јука (Yucca schidigera) (0,01%), алги (0,01%), индиски буктерн (0,01%), мајчина душица (0,01%) (0,01%) , рузмарин (0,01 %), оригано (0,01 %), брусница (0,0008 %), боровинки (0,0008 %), кучешки трн (0,0008 %), корен од ѓумбир (0,0008 %), жалфија (0,0008 %).

АНАЛИЗА: сурови протеини 34,0%, содржина на маснотии 15,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,2%, сурови влакна 3,5%, калциум 1,0%, фосфор 0,8%, омега-3 0,8%, омега-6 1,8% EPA (2 5 n-3) 0,1%, DHA (22:6 n-3) 0,2%. Метаболичка енергија: 3730 kcal/kg. Произведено според спецификацијата на производителот.

АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.500 IJ, витамин Е (алфа-токоферол) (3a700) 400 mg, цинк хелат од хидрат на амино киселина (3b5 mg, divalent) хелати со аминокиселински хидрати (Е1) 70 mg, манган хелат од хидрат на аминокиселина (Е5) 35 mg, калиум јодид (3b201) 0,65 mg, бакар хелат аминокиселински хидрат (Е4) 15 mg, органска форма на селен добиен од церевизиаецес CNCM I -3060 (3b8,10) 0,2 mg. Содржи чисти природни антиоксиданси.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.
Кога ќе започнувате да храните со CARNILOVE за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)
5 kg = 75 g
10 kg = 130 g
15 kg = 170 g
20 kg = 220 g
25 kg = 250 g
30 kg = 290 g
40 kg = 360 g
50 kg = 420 g
60 kg = 480 g
70 kg = 540 g
80 kg = 600 g
90 kg = 660 g

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.