5,290.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg

Description

Carnilove (Grain and potato free) – Лосос и мисирка Папи (големи раси) 12кг.

CARNILOVE папи лосос и мисирка за големи раси
Комплетна храна за кутриња од голема раса над 25 кг, од 3 до 30 месеци, со лосос и мисирка. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Храна без житарки и компири
Лососот е добар извор на високо сварливи протеини и има антиинфламаторни својства.
Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта).

СОСТОЈКИ: брашно од лосос (25%), мисиркино брашно (20%), жолт грашок (18%), пилешка маст (природно сочувана со мешавина од токофероли, 9%), лосос без коски (6%), хидролизирани пилешки протеини (5 %), тапиока (5%), пилешки црн дроб (3%), јаболка (извор на овошни олигосахариди, 3%), масло од лосос (2%), моркови (1%), лен (1%), грашок (1%) , хидролизирани лушпи од ракчиња – ракови (извор на глукозамин, 0,031%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,019%), пивски квасец (извор на манин олигосахариди, 0,018%), корен од цикорија (извор на 0,1,0 фруктоолиди). Екстракт од јука (Yucca schidigera, 0,011%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,08%) (0. ), малина (0,0008%)

АНАЛИЗА: сурови протеини 38%, сурови масти 16%, влага 10%, суров пепел 7,8%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,3%, фосфор 1,%. Метаболичка енергија: 3.800 kcal/kg. Омега 3: 0,68%, Омега 6: 2,2%. АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 24.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.600 IJ, витамин Е (алфа токоферол) (3a700) 400 mg, цинк (E6) 85 mg, железо (EI) 70 mg, манган (Е5) 35 mg, јод (E2) 0,65 mg, бакар (E4) 15 mg, селен (3b8,10) 0,25 mg. Содржи антиоксиданси.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето.
Кога започнувате со хранење со Carnilove за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Возраст во месеци: телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)

CARNILOVE Salmon & Turkey for Large Breed Puppy

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.