5,290.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg.

Description

Carnilove (Grain and potato free) – Лосос и мисирка Папи 12кг.

CARNILOVE кутре лосос и мисирка
Комплетна храна за кученца од сите раси, на возраст од 1 до 12 месеци, со лосос и мисирка. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Храна без житарки и компири
Лососот е добар извор на високо сварливи протеини.
Лесно се вари и има антиинфламаторни својства.
Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта).
Го подобрува квалитетот и изгледот на крзното и кожата.
Мисирката е богата со сварливи протеини и има високо ниво на елементи во трагови, цинк, а содржи витамини Б3 и Б6, неопходни за правилно функционирање на мозокот, добар мускулен тонус и здрав раст.

СОСТОЈКИ: Брашно од лосос (25%), мисиркино брашно (20%), жолт грашок (19%), пилешка маст (природно сочувана со мешавина од токофероли, 10%), лосос без коски (5%), хидролизирани пилешки протеини (5 %), тапиока (5%), пилешки црн дроб (3%), јаболка (извор на овошни олигосахариди, 2%), масло од лосос (2%), моркови (1%), лен (1%), грашок (1%) , хидролизирани лушпи од ракчиња – ракови (извор на глукозамин, 0,031%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,019%), пивски квасец (извор на манин олигосахариди, 0,018%), корен од цикорија (извор на 0,1,0 фруктоолиди). Екстракт од јука (Yucca schidigera, 0,011%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,08%) (0. ), малина (0,0008%).

АНАЛИЗА: суров протеин 38%, сурова маст 20%, влага 10%, суров пепел 7,9%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%. Метаболичка енергија: 4 100 kcal/kg. Омега 3: 0,71%, Омега 6: 2,67%. АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 24.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.600 IJ, витамин Е (алфа токоферол) (3a700) 500 mg, цинк (E6) 100 mg, железо (EI) 85 mg (Е5) 40 mg, јод (E2) 0,75 mg, бакар (E4) 18 mg, селен (3b8,10) 0,28 mg. Содржи антиоксиданси.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ:
Послужете суво или омекнато со малку топла вода.
Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето.
Кога започнувате да храните со Carnilove за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

CARNILOVE Salmon & Turkey for Puppies Feeding Guide

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…