1,800.00ден

In Stock
Brand:

Description

Chat&Chat Tuna Peas 15 кг e комплетна храна за возрасна мачка

Состав: житарици (интегрални житарки 24%), месо и животински деривати, деривати од растително потекло (размачкана пулпа од репка 1%), масло и масти, риба и риба деривати (туна 1%), зеленчук (сув грашок 0,2%).

Хранливи адитиви: витамин А 12.000 I.U., витамин Д3 900 I.U., витамин Е 100 I.U., таурин 675 mg, бакар сулфат пентахидрат 8,75 mg, цинк оксид 50 mg, железо (II) карбонат 87,5 mg, калциум јодиран безводен 1,00 mg, манган оксид 17,50 мг, натриум селенит 0,13 мг. Технолошки адитиви: антиоксиданс (EC).

Аналитички состојки: Суров протеин 31,00%, Сурови влакна 3,00%, Сурови масла и масти 12,00%, сурова пепел 9,50%. Инструкција за употреба: измерете ја вистинската количина на „Стручен разговор и разговор за возрасни туна и грашок “. Послужете сува или додадете топла вода. Оставете сад со ладна вода на располагање. Да се ​​чува на суво и ладно место.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.