НЕМА ЗАЛИХА

Alleva Natural Chicken Pumkin Puppy Maxi претпочита свежо  и дехидрирано месо и е  производ со малку житарици, со кафеав ориз со низок гликемиски индекс и тиква.

 

Description

Alleva Natural Puppy Maxi Chicken & Pumpkin

Вашето куче ќе ги добие сите хранливи материи потребни за благосостојба на секој дел од телото, од зглобовите до срцето.

Состојки

Состав: Дехидрирано пилешко (35%), свежо пилешко без коски (20%), кафеав ориз, пилешки маснотии, скроб од грашок, суво тиква (5%), рибино масло, суво пулпа од репка, пилешки џигер, цикорија (извор на инулин и ФОС ), сушен и инактивиран пивски квасец (извор на МОС), дикалциум фосфат, калиум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат, сок од Јука.

ДОДАЦИ / кг: додатоци во исхраната: 3а672а витамин А 17.200IJ; 3а671 витамин Д3 1.000IJ; 3а700 витамин Е 300mg; 3а820 витамин Б1 8мг; витамин Б2 24мг; 3а831 витамин Б6 14мг; витамин Б12 0,10мг; 3а314 ниацин 92 мг; 3а880 биотин 0,40 мг; 3а316 фолна киселина 1,80мг; 3a890 холин хлорид 2.500mg; 3б605 цинк (цинк сулфат монохидрат) 96mg; 3б103 žеjeезо (јеелјезов (II) сулфат монохидрат) 96mg; 3b405 бакар (бакар (II) сулфат пентахидрат) 13,2mg; 3б203 јод (обложен гранулиран јодид на калциум, незаситен) 0,64 мг; Е8 селен (натриум селен) 0,50 мг; 3c301 DL метионин 2.500 mg; 3а370 таурин 1.000мг; 3а910 L карнитин 500mg. Додатоци: екстракт од рузмарин, екстракт од зелен чај.

Аналитички компоненти: Суров протеин 28,00%; сурови масла и масти 18,00%; сурови влакна 1,50%; сурова пепел 6,70%; Калциум 1,40%; Фосфор 1,00%; Омега 6 2,10%; Омега 3 0,90%; ДХА 0,30%; ЕПА 0,40%, глукозамин 1.000mg / kg, хондроитин сулфат 800mg / kg. Енергија што се метаболизира (CEN): 4,010 kcal / kg; 16,8 МJ / кг.

Препорака за хранење

Тежина на кутрето Среден Макси Гиганстки
Килограм Фунти (фунти) г. Чаши * г. Чаши * г. Чаши *
1 2.2 55  1/2 55  1/2 55  1/2
3 6.6 120 1 120 1 120 1
5 11 180 1 1/2 185 1 1/2 185 1 1/2
10 22 240 2 310 2 3/5 310 2 3/5
15 33 260 грама 2 1/6 350 грама 3 400 3 1/3
20 44 290 2 2/5 410 3 2/5 500 4 1/6
25 55 310 2 3/5 440 грама 3 2/3 520 4 1/3
30 66 305 грама 2 1/2 460 грама 3 5/6 570 грама 4 3/4
40 88 510 4 1/4 600 5
50 110 460 грама 3 5/6 605 грама 5
60 132 600 5
70 154 590 грама 5

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

Повеќе инфо на PDF

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…