10% ПОПУСТ

1,750.00ден

In Stock

ЗА КУЧЕНЦА (ОД 4 НЕДЕЛА) ОД СИТЕ РАСИ И ЖЕНСКИ КУЧИЊА БРЕМЕНИ ИЛИ доилки

• Непречен раст и развој на кученцето.

• Обезбедено функционирање на централниот и периферниот нервен систем – тоа е особено важно за женските кучиња по породувањето.

• Зајакнува природен одбранбен систем на телото.

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

75% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

РАЗВОЈ НА МОЗОКОТ Омега-3 масните киселини можат да помогнат во обезбедувањето активности и функции на централниот и периферниот нервен систем. Формулата е дополнета со витамин Д за подобра меморија.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче. ИМУНТНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

СОСТАВ: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, лигноцелулоза, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, монокалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), масло од лосос, манан-олигосахариди (MOS), калиум хлорид, екстракт од јука, мононатриум фосфат, квасци (бета-глукани).

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3(E671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg , ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1– 5 mg, витамин Б12– 0,06 mg, холин хлорид (3a890) – 2410 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 63 mg , калциум јодат безводен (3b202) – 1,9 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (E) – 0,13 mg, L-триптофан (3.4.1.) – 500 mg, DL-метионин (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 22%, суров пепел – 6,5%, сурови влакна – 1,3%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,95%, калиум – 0 ,5%, натриум – 0,3%, омега 3 – 0,21%, омега 6 – 2,69%.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…