Out Of Stock

170.00ден

Canvit Antiparasitic grain free

Поддршка за здраво варење во вкусна форма
на закуска Здрава ужинка за здраво варење

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Out of stock

Brand:

Description

Функционална и неодоливо вкусна закуска со јагнешко, лук, камилица, нане, омега-3 незаситени масни киселини и колаген за здраво варење.

Дигестивниот систем на здраво куче содржи огромна количина на пријателски бактерии, кои се важни за правилно варење. Во случај на чувствително варење, нарушена е рамнотежата на бактериите во цревата, што доведува до иритација на цревната лигавица и проблеми со варењето. Лукот, камилицата и нането имаат антисептички својства и иритација на саѓи.

Антипаразитарна здравствена заштита „Канвит“ ја ублажува цревната лигавица кај кучиња со чувствително варење. И исто така има одличен вкус.

Комплементарна храна за кучиња.

Супстанции од растително потекло кои првенствено помагаат во елиминирање на цревните паразити и одржување на здрава цревна микрофлора.
Содржи див лук, камилица, нане и пребиотици.

Состав:

компири, јагнешко (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, пивски квасец (извор на мананолигосахариди), див лук (10 гр / кг), камилица (5 гр / кг ), нане (5 g / kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 16,0%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17,0%, суров пепел 3,5%, сурово влакно 2,0%.

Индикации:

Спречува проблеми со цревата кај кучиња со чувствително варење
Поддржува третман на хронична дијареја Ја
подобрува конзистентноста на столицата и ја намалува надуеноста

Инструкции:

Нахранете ја анти-паразитската здравствена грижа Канвит закуска директно од рака.

Препорачана дневна доза:

1-2 коцки на 1 кг телесна тежина

10 коцки за куче од 10 кг содржат:
лук 100 мг, камилица 50 мг, нане 50 мг, омега-3 незаситени масни киселини (ЕПА, ДХА) 200 мг

Пакет:

200 гр (250 коцки, 25-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Weight

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Antiparasitic grain free”

Your email address will not be published. Required fields are marked *