500.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Multi комплекс од 13 витамини и лецитини за кучиња кои активно го поддржуваат здравјето, метаболизмот, имунитетот и меморијата.

Витамини играат важна улога во сите метаболички процеси на организмот. Тие се од суштинско значење за варењето и апсорпцијата и конверзијата на хранливите материи во телесните ткива и исто така го поддржуваат имунолошкиот систем и процесите на детоксикација. Витамини промовираат правилен раст, развој, репродукција и имунитет и помагаат во одржување на нивото на активност, состојбата и целокупното здравје. Телото бара зголемен внес на витамини за време на раст, болест, опоравување, бременост, доење и во старост.

Индикации:

Промовира правилен раст кај кученца и одгледување кучиња
Поддржува бремени жени и доилки
Зголемува имунитет во време на болест и закрепнување
Активно го поддржува здравјето, имунитетот и меморијата кај стареењето и постарите кучиња

Инструкции:

 Давајте таблети директно од рака или мелени во храна.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: витамин А 500 IU, витамин D3 10 IU, витамин Е 3 500 μg, витамин К 50 μg, витамин Б1 300 мг, витамин Б2 300 мг, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 5 мг, витамин Ц 3 000 μg, биотин 250 μg, ниацинамид 1 500 μg, калциум пантотенат 1 000 μg, фолна киселина 25 μg

Фосфолипиди: инозитол 80 µg, лецитин 50 μg

Пакет:

100 грама (100 таблети, 50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Weight

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Multi 100 Грама”

Your email address will not be published.

You may also like…