НЕМА ЗАЛИХА

2,500.00ден

ЗА МЛАДИ КУЧИЊА (ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА – ПОВЕЌЕ ОД 25 КГ) ОД ГОЛЕМИ РАСИ

• Регенерација на заедничко ткиво, силни и здрави коски.

• Непречен раст и развој на младото тело.

• Лесно варење и подобро усвојување на хранливи материи.

Out of stock

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи. 60% животински протеини Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

ПОДДРШКА ЗА ЗГЛОБНИ И КОСКИ Комбинацијата на глукозамин и хондроитин ја стимулира регенерацијата на зглобните ткива и ја одржува нивната здрава состојба. Витаминот Д, калциумот и фосфорот можат да помогнат во одржувањето на силни и здрави коски.

РАЗВОЈ НА МОЗОКОТ Омега-3 масните киселини можат да помогнат во обезбедувањето активности и функции на централниот и периферниот нервен систем. Формулата е дополнета со витамин Д за подобра меморија.ување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

СОСТАВ: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, глутен од пченка, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), рибен оброк, монокалциум фосфат, ленено семе, сушени јајца, пивски квасец, екстракт од цикорија, глукозамин (250 mg/kg), екстракт од јука, калиум хлорид, натриум хлорид, хондроитин сулфат (100 mg/kg). АДИТИВИ/1 кг: Нутриционистички адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3(E671) – 1880 IU, витамин Е (3a700) – 664 mg, фолна киселина (3a316) – 1,6 mg, ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1– 5 mg, холин хлорид (3a890) – 2412 mg, железен сулфат монохидрат (E1) – 63 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,9 mg, пехар сулфат (E4 пентахидрат ) – 6,25 mg, манган сулфат монохидрат (Е5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (E8) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 1250 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 15%, суров пепел – 6,2%, сурови влакна – 2%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,8%, калиум – 0,5%, натриум – 0,3%, омега 3 – 0,44%, омега 6 – 2,47%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето

Класа: Супер Премиум

ПАКУВАЊЕ: 11 кг. (цена по кг. = 227.27 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Weight

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HiQ Maxi Junior 11kg”

Your email address will not be published.

You may also like…