2,200.00ден

In Stock

Description

ProperForm breeders – Molossoid Type 2 Adult e комплетна храна за кучиња.
Сушен животински протеин (22%, пилешко 14%), пченка, мешавина од пченица, мешавина од пченка, пилешка маст, маслo од семиња печенo и екстрактиранo, ориз, сушено цвекло, хидролизирани животински протеини, пивски квасец, фрукто-олигосахарид

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 16.000 I.U. – витамин Д 896 I.U. – витамин Е 96 мг – витамин Ц 56 мг – Сулфат на јадро, пентахидрат (бакар) 49,52 (12,60) мг – оксид на цинк (цинк) 89,28 (72,00) мг – обоен карбонат (железо) 186,30 (90,00) mg – манган оксид (манган) 32,51 (25,20) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,22 (1,44) mg – Натриум селенит (Селен) 0,32 (0,14) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданс.
АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ Сурови протеини 25,50% – Сурови влакна 2,80% – Сурови масла и масти 11,50% – Сурова пепел 6,60%.

Класа: Супер-прeмиум

properform-breeders-molossoid-type2-en

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 116 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Molossoid Type 2 Adult,18кг (пилe)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…