2,100.00ден

In Stock

Description

Unica Classe Adult All Breed High Energy сува храна со говедско месо за возрасни кучиња од средни и големи раси од 12 месеци до 7 години. Unica Classe High Energy е наменета за активни кучиња со тежина од 10 до 60 кг. Unica Classe ги содржи сите состојки што ви се потребни за да го одржите вашето домашно милениче здраво. Главната состојка е животински протеин (говедско месо), кој е главен извор на аминокиселини. Белиот сорго е еден од изворите на јаглени хидрати, тој е алтернативна житарка со најнизок гликемиски индекс.

Предности :

  • Ја зголемува физичката и аеробната издржливост;
  • Спречува формирање на забен камен;
  • Поседува висока вкусност
  • Има корисен ефект врз цревната микрофлора;
  • Ги зајакнува зглобовите и мускулите;
  • Го зајакнува срцевиот мускул;
  • Не содржи вештачки адитиви, бои или ароми;
  • Содржи  22% говедско месо.

СОСТАВ: Дехидрирани животински протеини (од кои говедско месо 9% *), пченично брашно, животинска маст, пченка, бел соргум (5%), фолија од пченка, пченкарен глутен, пченкарно брашно, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, производи од квасец, глукозамин (0,02%). * еквивалентно на 22% од рехидрирано говедско месо.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Суров протеин 30,00%, Сурови влакна 2,50%, Сурова маст 20,00%, Сурова пепел 8,20%. МЕТАБОЛИЗРАНА ЕНЕРГИЈА (ПРЕСМЕТУВАНА): 4,070 kcal / kg.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 14.000 U.I., витамин Д3 785 U.I., витамин Е 85 U.I., витамин Б12 0,11 мг, Калциум Д-пантотенат 14,00 мг, фолна киселина 1,58 мг, Л-лизин монохлорид 700 мг, бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,03 мг), цинк оксид 78,12 мг (цинк 63,00 мг), железо (II) карбонат 181,13 мг (железо 87,50 мг), манган (II) оксид 28,44 (манган 22,05 мг), безводен јоден калциум 1,94 мг (јод 1,26 мг), натриум селенит 0,28 мг (селен 0,13 мг). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Препораки за хранење :

Оваа храна е погодна за хранење од 10 месеци. Една од предностите на Unica Classe е лесниот премин кон оваа храна без стрес и нарушувања во исхраната. Доволно е да се зголеми содржината на новиот извор во однос на претходниот во рок од 7 дена.

Прeпорака за хранeњe грами по килажа:

Класа: Супер-прeмиум

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.