1,500.00ден

In Stock
Brand:

Description

Unica Classe Adult Medium Regular пилe  содржи витамини Е, Ц и селен за имунолошкиот систем и витамин Б6 и јод за редовен метаболизам. Храната се карактеризира со присуство на пилешко, за уникатно сетилно искуство: без вештачки ароми и без бои.

Класа: Super Premium 

Состав: Дехидрирани животински протеини (од кои 7% пилешко месо), средна пченица, пченка, средна пченка, животинска маст, бел соргум (5%), лист од пченка, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини , производи од тесто за суви масти .

* еквивалентно на 21% рехидрирано пилешко.   

Додатоци во исхраната (по кг) : Додатоци во исхраната: Витамин А 14 000 IU, витамин Д3 785 IU, витамин Е 105 IU, витамин Ц 70 mg, витамин Б6 4,20 mg, бакар (II) пентахидрат (II) 43,33 mg (бакар, 03 mg) ), Цинк оксид 78,12 мг (цинк 63,00 мг), газиран железо (II) 163,01 мг (железо 78,75 мг), оксид на манган (II) 28,44 (манган 22,05 мг), безводен калциум јод 2,16 мг (јод 1,40 мг), натриум селен 0,31 мг (селен 0,14 мг). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Состојки: Суров протеин 26,00%, Сурови влакна 2,75%, Сурова маст 15,00%, Сурова пепел 7,90%.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 116.6 ден.)

Weight

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Unica Classe Adult Medium Regular пилe 12кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *