НЕМА ЗАЛИХА

2,900.00ден
Бесплатна испорака ⛟

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Out of stock

Description

Unica Natura Mono All Breed – Состав: сушен пилешки протеин (20% *), ориз (14%), пченка, бел соргум, животинска маст, мешавини од пченка,сува пулпа од репка, пченкарен протеин, хидролизирани животински протеини, домати (1%). * еквивалентно на 47% свежо пилешко

Адитиви на кг. Нутриционистички адитиви: Витамин А: 18.000 I.U. – витамин Д3: 1.000 I.U. – Витамин Е: 110 мг – Сулфат на јарец пентахидрат: 61,90 мг (бакар 15,75 мг) – цинк оксид: 111,60 мг (цинк 90 мг) – железен карбонат: 232,88 мг (железо 112,5 мг) – безводен јодиран калциум: 2,77 мг (јод 1,8 мг) – оксид на манган: 40,64 мг (манган 31,5 мг) – натриум селенит: 0,39 мг (селен 0,18 мг). Технолошки адитиви: Екстракти од токоферол од растителни масла: 132,0 mg.

Аналитички состојки: Суров протеин 25,30%, Сурови влакна 2,35%, Сурови масла и масти 14,00%, Сурова пепел 6,00%.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.