9% ПОПУСТ

2,100.00ден

In Stock

ARATON ADULT MAXI

Brand: Tag:

Description

ARATON ADULT MAXI КОМПЛЕТНА СУВА ХРАНА ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД ГОЛЕМИ РАСИ ВОЗРАСНО КУЧЕ ТЕЖИНА 25 – 80 КГ

64% АНИМАЛНИ ПРОТЕИНИ

КОЖА И ПАЛТ

Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ЗДРАВЈЕ  Мешавината на глукозамин и хондроитин помага да се заштитат зглобовите и да се одржува нивната добра состојба.

ИМУНОЗДРАВЈЕ Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ: дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, маснотии од живина, пченични трици, пченкарен глутен, пулпа од шеќерна репка, минерали, глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg).

АДИТИВИ/1 кг: Нутриционистички адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, биотин (3a880) – 0,1 mg, железо(II) сулфат монохидрат (3b10) 25 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 0,8 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат монохидрат (3b45 mg, –) натриум селенит (3b801) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 23%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 2,2%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,1%, омега-3 масни киселини – 0, 33%, Омега-6 масни киселини – 1,69%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 143 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…