2,400.00ден

In Stock

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД ГОЛЕМИ РАСИ (ОД 25 КГ)

• Со најлесно сварливите животински протеини од живина.

• Може да помогне во одржување на силни коски и здрави зглобови.

• Совршен за срцева работа и силен имунитет.

Description

НАНО АГЕНТ

Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО

Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

81% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ

Висока количина на животински протеини – дури 81% (од вкупниот % на протеини). Протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка. Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус.

ПОДДРШКА ЗА ЗГЛОБOВИ И И КОСКИ

Комбинацијата на глукозамин и хондроитин ја стимулира регенерацијата на зглобните ткива и ја одржува нивната здрава состојба. Витаминот Д, калциумот и фосфорот можат да помогнат во одржувањето на силни и здрави коски. КАРДИО Специјалната формула е дополнета со масни киселини DHA+EPA заедно со мешавина од таурин и Л-карнитин за одржување на добра срцева активност и за подобрување на циркулацијата на крвта. Точно избраната количина на натриум може да помогне во намалувањето на оловото на срцето.

ИМУНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

СОСТАВ: месо од живина 39% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, кокосово масло, ленено семе, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), рибен оброк, сушени јајца, екстракт од цикорија, глукозамин (500 mg/kg ), монокалциум фосфат, мононатриум фосфат, екстракт од јука, хондроитин сулфат (250 mg/kg), калиум хлорид.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3(E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1,3 mg, ниацин (3a314) – 45,5 mg , витамин Б6 (3a831) – 4 mg, витамин Б1– 4 mg, холин хлорид (3a890) – 1924 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, пенохидрат сулфат (Е4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (Е5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0,1 mg, таурин (3a370) – 2500 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 25%, сурови масла и масти – 13%, суров пепел – 6%, сурови влакна – 2,3%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, омега 3 – 0,41%, омега 6 – 2,23%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…