4,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Хипоалергeнa јагнешко и ориз со формула за возрасни кучиња од средни раси (10 – 25 kg). Комплетна храна за кучиња. Препорачана за кучиња со осетлив дигестивен тракт.

Состав: дехидрирано јагнешко (40%), ориз (38%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg /kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50 mg/kg ), сушен кантарион (50 mg/kg), сушен морско тревник (50 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/kg).

Аналитички состојки: суров протеин 26,0%, сурова маст 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 3,0%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 0,5%, омега-17 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Енергија што се метаболизира: 3.690 kcal/kg.

Additional information

Weight 14 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…