5,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Формула лосос и компири без зрна за кученца и помлади кучиња од сите раси (4 недели – 12 месеци). Погоден е и како предјадок за мешање со млеко. Комплетна храна за кучиња.

СУПЕРПРЕМИУМ ХРАНА БЕЗ ЗРНА ЗА ЗДРАВИОТ РАЗВОЈ И ИМУНИТЕТСКА ПОДДРШКА НА КУТЕНЦИТЕ. 

СОДРЖИ ПРОТЕИНИ СО ВИСОКА хранлива вредност и масни киселини за да се промовира

КОЖАТА И ЗДРАВЈЕТО, менталните вештини и совршената состојба на телото.

Формулата без житарици е идеална за кучиња кои имаат потреба од нега на крзното ,  кучиња кои треба да одржат оптимална физичка состојба со несакани реакции на други видови храна. Масните киселини имаат круцијална улога во здравиот развиј на кученцата и јуниор кученцата. 

Здрав раст – идеален сооднос на калории, калциум и фосфор за поддршка на стабилен и здрав раст

Мускули богати со омега-3 за зајакнување на мускулната синтеза и придонесување за побрзо закрепнување  Имунитет

– Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат здравјето на дигестивниот имунитет

Состав: лосос (55%) (дехидриран лосос, хидролизиран лосос), компири (26%), пилешка маст, масло од лосос (3%), пулпа од сушено јаболко, природен вкус, пивски квасец, хидролизиран квасец (0,5% – извор на инозитол и амино киселини), брашно од грашок, глукозамин (300 mg/kg), фрукто-олигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), мојаве јука (180 mg/ кг), семе од млечен трн (110 мг/кг), β-глукани (60 мг/кг), сушена матица (60 мг/кг), сушен морски трн (60 мг/кг), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран ( 15×109 клетки/кг).

Аналитички состојки: суров протеин 30,0%, сурова маст 18,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%, натриум 0,5%, омега-3 масни киселини 1,3%, омега-23 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,12%, DHA (22:6 n-3) 0,16%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 23,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 350 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg, витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831) 3 mg, калциум-Д-пантонт (3a841) 30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган (3b504) 45 mg, органски бакар 4 мг, 20 mg железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира: 3.930 kcal/kg

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…