4,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Brit Premium од Nature Sensitive Lamb

Совршен раб за кучиња со јагнешко месо за возрасни кучиња од сите раси, погоден за кучиња со чувствителен дигестивен систем.

Удобности: Чувствителен дигестивен систем Здрава кожа и сјајно палто Поддршка на имунитетот и општата состојба на организмот

СОСТОЈКИ: јагнешко 35% (дехидрирано 20%, обезкоскено 15%), ориз, пилешка маст (конзервирана со мешање со токофероли), оризови трици, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови школки (извор на глукозамин, 210 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/kg ), овошни олигосахариди (90 mg/kg), екстракт од џук (Mojave yucca) (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), Зелена дагња (извор на гликозаминогликан, 50 mg/kg), сушена боровинка (50 mg/kg). Произведен според декларацијата на производителот.

ИНСТРУКЦИИ ЗА ИСХРАНА: може да се сервира суво или навлажнето со млака вода. Работ треба да се подели на 1 или 2 еднакви делови во текот на денот. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење. Првиот пат кога ќе го нахраните „Brit Premium“, користете помали количини и измешајте ги со претходната храна, постепено зголемувајќи ги порциите на „Brit Premium“. Секогаш проверувајте дали вашето куче има доволно свежа вода.

Табела за хранење: телесна маса на возрасно куче (kg) = дневна количина (g):

5 kg = 75 g
10 kg = 120 g
15 kg = 170 g
20 kg = 200 g
25 kg = 250 g
30 kg = 280 g
40 kg = 340 g
50 kg = 400 g
60 kg = 460 g
70 kg = 520 g
80 kg = 570 g
90 kg = 630 g

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: сурови протеини 26,0%, содржина на маснотии 13,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 3%, калциум 1,6%, фосфор 1,1%, омега-3 0,2%, омега-6 1,5%. ПОСТАВУВА , цинк хелат амино киселина, хидрат (3b606) 70 mg, железо хелат амино киселина, хидрат (E1) 60 mg, манган хелат амино киселина, хидрат (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) 0, 5 mg, бакар хелат киселина, хидрат (Е4) 12 mg, органска форма на коџи селен добиен од пивски квасец (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060) (3b8.10) 0.2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Нивото на витамин е загарантирано до крајот на годината на употреба на производот.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3.660 kcal/kg. Произведен според декларацијата на производителот. Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно. Оригинатор: Pet Network SRB d.o.o., Bul. Милутина Миланковиќ 1v, Белград, Србија Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…