550.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Biotin за регенерација на природно палто и здрава кожа

Поддршка за здрава кожа и густо, сјајно палто

Комплекс на витамини и органски врзани минерали за здрава кожа, палто и кератин за нокти. Хранливите материи во Бивин Канвит ја поддржуваат регенерацијата на кожата и растот на густ и сјаен капут од суштинско значење не само за појавата на кучиња во шоуто.

Палтото и кожата го формираат првиот слој на одбрана на телото од негативните ефекти на околината. Со цел кожата да обезбеди заштита, нејзиниот метаболизам бара соодветен извор на хранливи материи како што се биотин, витамини Б2, Б3 (ниацинамид) и Б5 (калциум пантотенат), како и микроелементи и аминокиселини како цинк, бакар и метионин. Канвит биотин е сложен извор на хранливи материи неопходни за здрава функција и раст на кожата и палтото.

Комплекс на проактивни супстанции (биотин, цинк, витамини од групата Б и метионин) за здрав развој на кожатa
Позитивно влијае на сјајот на палтото и кератинот за нокти

Инструкции:

Давајте ги таблетите директно од рака или мелени во храна.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: биотин 1 500 µg, витамин Б2 400 µg, витамин Б3 (ниацинамид) 3 000 μg, витамин Б5 (калциум пантотенат) 1 500 μg
Микроелементи и аминокиселини: цинк 4 000 μg, бакар 900 μg, DL- метионин 20 mg

Пакет:

100 g (100 таблети, 50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Additional information

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…