550.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Multi комплекс од 13 витамини и лецитини за кучиња кои активно го поддржуваат здравјето, метаболизмот, имунитетот и меморијата.

Витамини играат важна улога во сите метаболички процеси на организмот. Тие се од суштинско значење за варењето и апсорпцијата и конверзијата на хранливите материи во телесните ткива и исто така го поддржуваат имунолошкиот систем и процесите на детоксикација. Витамини промовираат правилен раст, развој, репродукција и имунитет и помагаат во одржување на нивото на активност, состојбата и целокупното здравје. Телото бара зголемен внес на витамини за време на раст, болест, опоравување, бременост, доење и во старост.

Индикации:

Промовира правилен раст кај кученца и одгледување кучиња
Поддржува бремени жени и доилки
Зголемува имунитет во време на болест и закрепнување
Активно го поддржува здравјето, имунитетот и меморијата кај стареењето и постарите кучиња

Инструкции:

 Давајте таблети директно од рака или мелени во храна.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: витамин А 500 IU, витамин D3 10 IU, витамин Е 3 500 μg, витамин К 50 μg, витамин Б1 300 мг, витамин Б2 300 мг, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 5 мг, витамин Ц 3 000 μg, биотин 250 μg, ниацинамид 1 500 μg, калциум пантотенат 1 000 μg, фолна киселина 25 μg

Фосфолипиди: инозитол 80 µg, лецитин 50 μg

Пакет:

100 грама (100 таблети, 50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Additional information

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…