4,600.00ден

In Stock
Brand:

Description

Функционални хранливи материи:
– масло од лосос – извор на омега-3 масни киселини
– билки и овошје
– квасец – природен извор на инозитол / амино киселини и пептиди
– додаток на таурин
– органски адитиви

СОСТОЈКИ: дехидрирано јагнешко (40%), ориз (38%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст,
природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg),
фруктоолигосахариди (200 mg /kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), маннанолигосахариди (150 mg/kg)
mg/kg), Mojave Yucca (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50
mg /kg), сушени срдења (50 mg/kg), сушени морски шипки (50 mg/kg), пробиотици
Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/kg).

СОСТОЈКИ: сурови протеини 26,0%, сурови масти 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 3,0%, калциум
1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 0.5%, омега-3 масни киселини 0.5%. 6 масни киселини 1,7%, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

ПРИЛАГОДУВАЊА НА ДИЕТА ВО 1 кг: витамин А (3a672a) 20000 IU, витамин D3 (3a671) 1500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц

(3а312) 300 мг, таурин (3а370) 1500 мг, холин хлорид (3а890) 1800 мг, Л-карнитин (3а910) 250 мг, витамин Б1 (3а821) 2,5 мг, витамин Б2 (3а892 мг
), 5 мг. киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg, калциум Д-пантотенат
(3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201m3) (3b201mg) 5 zi08ncg, органски 0. , органски манган
(3b504) 40 mg, органски бакар (3b406) 18 mg, органско железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg.

Содржи природни антиоксиданси: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и
екстракти од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3690 kcal/kg.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: Поделете ја дневната доза препорачана во табелата за дозирање на 1-2 еднакви делови и
администрирајте ја во текот на денот. Храната може да се даде сува или навлажнета со топла вода.

Ако го храните Brit Care за прв пат ,
измешајте го во постоечката храна и постепено зголемувајте ја дозата на храна Brit Care во текот на 7 дена. Дневната доза може да варира
во зависност од околината, активноста и возраста на кучето. Погрижете се вашето куче секогаш да има пристап до сад со свежа вода. Чувајте го на
суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина, затворете по отворањето.

Килажа на кучето Грама на ден 
25 kg 260 g
30 kg 300 g
40 kg 370 g
50 kg 430 g
60 kg 500 g
70 kg 560 g
80 kg 620 g
90 kg 680 g

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BRIT CARE Dog Hypoallergenic Adult Large Breed Јагнешка 12 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…