170.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Активна поддршка на имунолошкиот систем во вкусна форма
на закуска Здрава ужинка за здрав имунитет

Функционална закуска со јагнешко како сложен и неодоливо вкусен извор на бета-глукани, витамини, спирулина и шипинка за активна поддршка на имунолошкиот систем.

Примарната работа на имунолошкиот систем е откривање и елиминирање на инфекции и тумори и санирање на оштетено или повредено ткиво. Хронична инфекција, воспаление и тумори развија начини да се избегне откривање и елиминација од страна на имунолошкиот систем. Theидовите на клетките на квасецот, незаситените масни киселини омега-3, спирулината и шипинка се природни супстанции кои го зајакнуваат имунитетот.

Закуска за здравствена заштита Канвит имунитет обезбедува редовно внесување на активни супстанции кои ја поддржуваат функцијата на имунолошкиот систем. И исто така има одличен вкус.

Комплементарна храна за кучиња.

Природни супстанции и витамин К за зајакнување на имунолошкиот систем.
Содржи пребиотици, спирулина, колк од роза и витамин Ц.

Состав:

компири, јагнешко (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, пивски квасец (извор на манан-олигосахариди), исушена спирулина (20 g / kg), суви шипинки (10 g / kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 17,0%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17,0%, суров пепел 3,5%, сурово влакно 1,5%.

Нутритивни адитиви на 1 кг:

витамин Ц (Е301) 600 мг.

Индикации:

Го зајакнува имунитетот за време на болест и закрепнување
Промовира производство на антитела и го активира имунолошкиот систем за вакцинација
Забрзува заздравувањето и закрепнувањето по операција или повреда

Инструкции:

Нахранете ја закуската за здравствена заштита на Canvit имунитет директно од рака.

Препорачана дневна доза:

1-2 коцки на 1 кг телесна тежина

10 коцки за куче од 10 кг содржат:
клеточни wallsидови на квасец (бета-глукани, МОС) 50 мг, спирулина 200 мг, шипинка 100 мг, омега-3 незаситени масни киселини (ЕПА, ДХА) 200 мг

Пакет:

200 гр (250 коцки, 25-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Weight

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Immunity grain free (Јагнешко) 200 грама”

Your email address will not be published.