НЕМА ЗАЛИХА

Description

Спречување на воспаление на мочниот меур во форма на вкусно лекување.

Функционална деликатес со пилешко, суви брусница, коприва, надвисна бреза и незаситени масни киселини омега 3 за да се спречи воспаление на мочниот меур на мачки со неодолив вкус.

Воспалението на мочниот меур кај мачките е еден од најчестите проблеми. Воспалението на мочниот меур е многу болна болест, која се манифестира со чести мочање и мокрење надвор од тоалетот. Брусницата, копривата и надвисната бреза се природен извор на витамини, антиоксиданти и супстанции кои спречуваат воспаление на мочниот меур. Тие имаат силни антибактериски ефекти, го блокираат приврзувањето на бактериите, создаваат заштитен слој на мукозата на мочниот меур, го зголемуваат производството на урина и ја потиснуваат непријатната болка. Закуската за уринарна здравствена заштита „Канвит“ е превенција од воспаление на долниот уринарен тракт кај мачките, а покрај тоа, вашата мачка има одличен вкус.

Дополнителна храна за мачки

Комплекс на билки за промовирање на здравјето на уринарниот тракт.
Збогатена со коприва како антиоксиданс, брусница со антимикробни својства и надвисна бреза, која има диуретично дејство.

Состојки:

компири, пилешко (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, лист коприва (10 g / kg), лист од брусница (8 g / kg), надвиснат лист од бреза (5 g / kg ))

Аналитички компоненти:

суров протеин 16,0%, содржина на маснотии 7,0%, влага 17,0%, сурова пепел 4,0%, сурово влакно 2,8%.

Индикација:

Спречување на повторливо воспаление на мочниот меур
Комплементарна терапија за воспаление на долниот уринарен тракт кај мачки

Начин на употреба:

Ужина за уринарна здравствена заштита Канвит се служи директно од рака.

Препорачана дневна доза:

3-4 коцки на 1 кг тежина на животните

10 коцки за мачки од 3 кг содржат
исушени растенија: Брусница 35 мг, Коприва 40 мг, Висока бреза 20 мг
Омега 3 незаситени масни киселини: (ЕПА, ДХА) 150 мг

Пакување:

100 g (280 коцки, за мачка со тежина од 3 kg доволно 30 дена)

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.