8% ПОПУСТ

2,450.00ден

In Stock

ЗА МЛАДИ КУЧИЊА (2-12 МЕСЕЦИ) ОД СРЕДНИ РАСИ

• Сјајни и густи крзна, здрава и еластична кожа.

• Обезбедување енергија и виталност.

• Јако црево и лесно варење.

Description

HiQ All Breed Junior за раси од 11 до 25 кг

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

71% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка. ДЕРМО Полинезаситените масни киселини се од суштинско значење за вашето домашно милениче, бидејќи тие можат да помогнат да се одржи сјајниот и дебел слој, како и здрава и еластична кожа. Комплексот од цинк и витамини (вит. Ц, Е, А, Б) ја промовира синтезата на кератин, кој е еден од најважните елементи што обезбедува здрава структура на стапалата, кожата и палтото.

ИМУНТНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.
ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

СОСТАВ: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, пулпа од шеќерна репка, ленено семе, рибен оброк, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), грашок, сушени јајца, екстракт од цикорија, монокалциум фосфат, глукозамин (250 mg/kg), екстракт од јука, хондроитин сулфат (100 mg/kg). АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3(E671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg , ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1– 5 mg, витамин Б12– 0,06 mg, холин хлорид (3a890) – 2410 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 63 mg , калциум јодат безводен (3b202) – 1,9 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (E) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 125 mg, L-триптофан (3.4.1.) – 500 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 20%, суров пепел – 6,8%, сурови влакна – 1,7%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6% , натриум – 0,4%, омега 3 – 0,58%, омега 6 – 3,19%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…