4,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Хипоалергeна храна со јагнешко и ориз е формула за кученца и помлади кучиња од сите раси (4 недели – 12 месеци). Комплетна храна за кучиња.

СУПЕРПРЕМИУМ ХИПОАЛЕРГЕНА ХРАНА СО ЕДЕН ИЗВОР НА ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ОД АЛЕРГИСКИ РЕАКЦИИ. ИДЕАЛЕН ЗА КУЧЕНЦА ОД СИТЕ РАСИ. Избраните извори на протеини се неалергични, што ја минимизира веројатноста за појава на алергиски реакции. Храната е особено погодна за кучиња со чувствително варење, кучиња со посебни барања за исхрана и кучиња во ризик од развој на алергии на храна. И МЛЕКО ТРН, КОЈ ЈА ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА НА ЦРНИОТ ДРОБ ДОДЕКА ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО И ОСЛОБОДУВА ОД ШТЕТНИ ТОКСИНИ.

Здрав раст – идеален сооднос на калории, калциум и фосфор за поддршка на стабилен и здрав раст 

Зглобови и ‘рскавица

– Хондропротекторите поддржуваат здрав раст и развој на зглобовите, коските и ‘рскавицата

Имунитет

– Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат дигестивното здравје

Состав: дехидрирано јагнешко (46%), ориз (30%), пилешка маст, масло од лосос (3%), пивски квасец, природен вкус, пулпа од сушено јаболко, хидролизиран квасец (0,5% – извор на инозитол и амино киселини), брашно од грашок , глукозамин (300 mg/kg), фрукто-олигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), јука мојаве (180 mg/kg), семе од млечен трн (110 mg/kg), β-глукани (60 mg/kg), сушена матица (60 mg/kg), сушен морски тревник (60 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран (15×109 клетки/kg).

Аналитички состојки: суров протеин 32,0%, сурова маст 18,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,7%, сурови влакна 1,5%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, натриум 0,4 %, омега-3 масни киселини 0,8%, омега-6 масни киселини 2,2%, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 23000 IU, витамин D3 (3a671) 1700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 350 mg, таурин (3a370) 1500 mg, холин хлорид (3a709) – 1809 mg (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg, витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831) 3 mg, калциум-D -пантотенат (3a841) 30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган (3b504) органски бакар (3b504) 45 mg, 3b406) 20 mg, органско железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Енергија што се метаболизира: 3.980 kcal/kg.

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…