3,660.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Бесплатна испорака за нарачки Скопје над 2300 ден до 8 км ,150 ден за под сума од Скопје, Бесплатна е над 3100ден за останатите градови од Македонија- 170 ден за под сума

Brand:

Description

Свежо пилешко со компири, леќа, црна рибизла и магдонос.

Суперпремиум формула за кученца и помлади кучиња 1-12 месеци. Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.

Комплетна храна за кучиња. „Употребата на свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите на обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома.

Комбиниравме антички житарки како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени кое сигурно ќе ги задоволи сите љубители на кучешки вкусна висококвалитетна исхрана.

Здрав раст на кученцето 40% свежо месо + 25% суво месо = 65% месо. Подобрен вкус и свежа арома, поголема долгорочна вкусност Содржи антички зрна и други природни состојки – компири, овес, хељда, ленено семе, црна рибизла Традиционални билки – мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос

Без глутен ,без соја, без пченка, без бои или хемиски ароми, без антиоксиданси

Состав: Свежо пилешко (40%), сушено пилешко (25%), компири (8%), пилешки масти (конзервирани со мешани токофероли), овес, хељда (3%), јаболка, цвекло, масло од лосос, пивски квасец, ленено семе , Пилешки црн дроб, колаген, алги, црна рибизла (0,2%), магдонос (0,055%), рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium 1×109 CFU), глукозамин 1,700 mg/kg 30 mg/kg, хондроит -олигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, манан-олигосахариди 180 mg/kg, јука 150 mg/kg, школки со зелени усни 100 mg/kg.

Аналитички состојки: сурови протеини 31,0%, содржина на масти 21,0%, сурови влакна 2,0%, суров пепел 7,8%, влага 10,0%, омега-3 0,95%, омега-6 2,2%, EPA (20:5 n3) 0,5%, DHA (22: 6 n3) 0,35%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 22.000 I.U., витамин D3 (E671) 1.800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, Л-карнитин (3a910) 550 mg, холин бихлорид (358090 mg) (3a880) 0,9 mg, витамин Б1 (3a821) 7 mg, витамин Б2 9 mg, ниацинамид (3a315) 42 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 22 mg, витамин Б6 (3a831) 8 mg, фолна киселина (3а3) 1 mg, витамин Б12 0,06 mg, цинк хелат на амино киселини хидрат (3b606) 120 mg, железен хелат од амино киселини хидрат (Е1) 95 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 50 mg, калиум јодид (3). mg, пехар хелат на амино киселини хидрат (E4) 20 mg, органска форма на селен произведен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизираниот квасец инактивира) (3b8.10) 0.2 mg, L-метионин (3c305) 180 mg. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) со рузмарин.

Енергија што се метаболизира: 4.080 kcal/kg.

Табела за хранење: Може да се сервира суво или навлажнето со млака вода. Препорачаниот дневен внес на храна прикажан во табелата за хранење треба да се подели на 2-3 еднакви делови во текот на денот. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење. Кога го послужувате Brit Fresh за прв пат, користете помали количини и измешајте го со претходната храна и постепено зголемувајќи го делот од Brit Fresh. Секогаш внимавајте вашето куче да има многу свежа вода.  Најдобра употреба пред датумот прикажан на пакувањето. Чувајте го на суво и ладно место, избегнувајте директна сончева светлина. По отворањето повторно затворете.

Karma Brit Fresh Chicken & Potato Puppy Healthy Growth12Kg - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…