3,100.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

BRIT Premium Junior Chicken L – Премиум храна за големи раст јуниор (пиле) 15кг.

 • Комплетна формула за пилешко за помлади кучиња (1-24 месеци) од големи раси (25-45 кг).

 • Здрава структура, развој на коските, зглобовите и забите

 • Го поддржува имунитетот и состојбата

 • Оптимален раст на мускулите и телото

 • подобар вкус и сварливост

 • колаген, школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата

 • високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

 • овошје и билки за подобро варење и имунитет

 • Состав:
  Пилешко 45% (дехидрирано 25%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, масло од лосос (2%), сушени јаболка, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/ kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), сушена камилица (90 mg/kg), школки со зелени усни (извор на гликозаминогликани, 60 mg/kg), сушени боровинки ( 60 mg/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 28,0 %, содржина на маснотии 16,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 7,2 %, сурови влакна 2,0 %, калциум 1,5 %, фосфор 1,1 %, омега 3 0,2 %, омега 6 1,8 %

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20 000 IU, витамин D3 (E671) 1 200 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 500 mg, биотин (3a880) 0.6 mg, холин хлорид (3a890) зикелат 600 mg киселини хидрат (3b606) 90 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (Е1) 80 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 35 mg, калиум јодид (3b201) 0,65 mg, пехар хелат од амино киселини (E4 хидрат) 1. mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg,

 • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин

 • Енергија што се метаболизира:
  3850 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…