3,300.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

BRIT PREMIUM by Nature Sport All Breeds

Комплетна формула за пилешка храна за кучиња од сите раси. Погоден за високо активни кучиња кои трошат многу енергија.

СОСТОЈКИ: пилешко 50% (дехидрирано 30%, обезкостено 20%), овес, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченица, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, сушени јаболка, колаген, рак школки (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg ), овошни олигосахариди (100 mg/kg), екстракт од јука (Mojave yucca) (100 mg/kg), сушена камилица (90 mg/kg), зелена школка (извор на гликозаминогликани, 60 mg/kg), сушена боровинка (60 mg/kg). Произведен според декларацијата на производителот.

ИНСТРУКЦИИ ЗА ИСХРАНА: може да се сервира суво или навлажнето со млака вода. Кога го храните Брит Премиум за прв пат, користете помали количини и измешајте го со претходната храна, постепено зголемувајќи ги порциите од храната Брит Премиум.

Секогаш внимавајте вашето куче да има доволно свежа вода. телесна тежина на возрасно куче (kg) = редовна активност (g) / екстремна активност (g):

5 kg = 60 g / 70 g
10 kg = 110 g / 130 g
15 kg = 140 g / 180 g
20 kg = 180 g / 210 g
25 kg = 210 g / 250 g
30 kg = 250 g / 280 g
40 kg = 310 g / 350 g
50 kg = 360 g / 420 g
60 kg = 410 g / 480 g
70 kg = 460 g / 530 g
80 kg = 520 g / 570 g
90 kg = 570 g / 620 g

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: сурови протеини 31,0%, содржина на маснотии 22,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 1,5%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%, омега -3 0,25%, омега-6 %.

АДИТИВИ/КГ: ХРАНЛИВИ ДОДАТОЦИ: витамин А (3a672a) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.200 IJ, витамин Е (?-токоферол) (3a700) 500 mg, биотин (3a880 mg) 3a880 mg, 0choline. , цинк хелат амино киселина, хидрат (3b606) 90 mg, железо хелат амино киселина, хидрат (E1) 80 mg, манган хелат амино киселина, хидрат (E5) 35 mg, калиум јодид (3b201) 0, 65 mg, бакар хелат киселина, хидрат (E4) 15 mg, органска форма на селен добиен од пивски квасец (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060) (3b8.10) 0.2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 4.200 kcal/kg.

Произведен според декларацијата на производителот. Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…